Информация за съгласие
Използваме бисквитки, за да подобрим потребителското изживяване и да анализираме производителността.

Ентусиазирани местни жители започват строежа на банята със собствени средства и труд преди десетки години. През социализма се стопанисва от така наречената служба "Курортно дело" към Министерство на здравеопазването(МЗ). Сградата и теренът имат акт за общинска собственост. След настъпилите промени през 90-те години на миналия век, според документите, Министерство на здравеопазването е само ползвател на минерална баня "Костенец", парка и минералния басейн, а през 2004 г. те стават собственост на нова структура- "Специализирани болници за рехабилитация-Национален комплекс” ЕАД, фирма с едноличен собственик МЗ. Местните хора създават гражданска инициатива да се върне собствеността на Общината, за да се реновира и хората да имат достъп до лековитата вода, СБР–НК отказва да направи това прехвърляне безвъзмездно, а предлага да я продаде за скромната сума от милион и половина на община Костенец.
Повече информация по-долу
Не е приложимо