Информация за съгласие
Използваме бисквитки, за да подобрим потребителското изживяване и да анализираме производителността.

Изградена е чешма и импровизирано топило за безвъзмездно ползване. Очевидно много хора го ползват и облекчават болежките си. Поставена е информационна табела за състава и качествата на водата и ясно четем знак, че не е подходяща за пиене и ежедневна употреба. Дали община Свищов може да създаде по-добри условия за балнеология?
Повече информация по-долу
Температурата на водата е около 44°С. Има издадена баленологична оценка от Министерство на здравеопазването, където е отбелязано, че водата следва да се ползва за "външно балнеолечение и балнеопрофилактика по лекарско назначение при спазването на строго определени методики и дозировки". https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2019/06/20/84-svishtov-sondazhr1hg-08-05-2018.pdf
Не е приложимо